top of page
1.png

OKAN YAHŞİ

Kurucu  I  Eğitmen  I   Danışman

Dünya’nın en iyi 3 konservatuarından biri olan Kraliyet Konservatuarı’ndan mezun olan Okan Yahşi, sanatın toplumsal faydaya etkisi üzerine dezavantajlı topluluklarla yaptığı saha çalışmaları ve tezler neticesinde onur derecesine layık görülmüştür.

Mezun olduğu 2008 yılından beri sanatın; farkındalık, gelişim, değişim ve iyileştirme gücünü araç olarak kullanmaktadır. Farklı sanat formları, sanat terapi, yaratıcı drama, ezilenlerin tiyatrosu metotlarını harmanlayarak oluşturduğu "sanat temelli öğrenme" metodolojisini uygulamaktadır.

Ulusal ve uluslararası çapta bir çok seminer ve kongreye eğitmen ve konuşmacı olarak davet edilmekte, önemli sivil toplum kuruluşlarının yurt içi ve yurt dışı projelerinde eğitimler vermekte, Türkiye'nin büyük şirketlerine (Ülker, Doğuş Oto, Digiturk, Toksöz Grup, Kagider, vb.) şirketiçi eğitimler vermektedir.

Ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ergoterapi Bölümü'nde "Bilim & Sanat" ve "Sanat Temelli Öğrenme" dersleri vermektedir.

Özellikle; İletişim, Empati, Uzlaşı, Takım Çalışması, Çatışma Yönetimi, Yaratıcı Çözüm Üretme ve Liderlik eğitim verdiği başlıca konulardır.

6.png

Esra Karlıova Soysal, lisans eğitimini tamamladıktan sonra iletişim alanında yüksek lisans derecesi ve 2022 yılında dijital diplomasi alanında "Doktor" (Ph.D.) unvanını almaya hak kazanmıştır.

 

2012 yılında Avrupa Komisyonu Salto Eğitmen Eğitimi programını başarıyla tamamlamıştır. 2010 yılından itibaren yerel yönetimler, Birleşmiş Milletler (BM), TC Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı gibi ulusal ve uluslararası kurumlarda eğitmenlik ve proje danışmanlık görevlerini üstlenmiştir.

 

2013-2016 yılları arasında Türkiye'nin en büyük uluslararası projesi olan Expo 2016 Antalya'da İnsan Kaynakları Departmanı’nda Gönüllü Programı'nı yürütmüştür. 2016-2017 yılları arasında AB İnsan Kaynakları Geliştirme Programı Mesleki Eğitim Projesinde danışmanlık yapmış; 2018-2020 yılları arasında Türkiye'nin en büyük otel gruplarından birinde eğitim, işe alım ve performans değerlendirme süreçlerinden sorumlu yönetici olarak görev yapmıştır. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Finike MYO’da bir dönem misafir öğretim görevlisi olarak uluslararası pazarlama dersi vermiştir. BM Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yürütülen proje kapsamında eğitim ihtiyaç analizi konusunda dış uzman olarak görev yapmıştır. 

Esra Karlıova Soysal halen eğitim programı tasarımı, eğitmenlik ve profesyonel koçluğun (ACTP) yanı sıra işe alım süreçleri, yetenek ve performans yönetimi konularında danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Etkili İletişim, Takım Çalışması, Liderlik, Çatışma Dönüştürme, Kültürlerarası Diyalog, Arabuluculuk, Gönüllü Yönetimi, Proje ve Kaynak Yönetimi verdiği başlıca eğitim konularıdır.

Eğitmen   I   Danışman   I    Koç

ESRA KARLIOVA SOYSAL (PhD)

bottom of page